Wiadomości branżowe

?Dzięki pomaganiu oddycham lżej? ? Aneta Paderewska z WARTY i Kredyt Banku ?Wolontariuszem Miesiąca?

Centrum Wolontariatu po raz trzeci w tym roku przyznało tytuł „Wolontariusza Miesiąca” pracownikowi WARTY i Kredyt Banku. W listopadzie to wyróżnienie otrzymała Aneta Paderewska z Departamentu Eksploatacji Systemów

Centrum Wolontariatu po raz trzeci w tym roku przyznało tytuł „Wolontariusza Miesiąca” pracownikowi WARTY i Kredyt Banku. W listopadzie to wyróżnienie otrzymała Aneta Paderewska z Departamentu Eksploatacji Systemów Informatycznych z Centrali w Warszawie.

Członkowie Rady Programu Wolontariat Biznesu docenili zaangażowanie Anety i jej pracę na rzecz dzieci z Gminnego Przedszkola z Siennicy.

 – Nie jestem typem osoby, która przechodzi obojętnie obok tych, którzy potrzebują wsparcia. Lubię pomagać. A jeśli przy okazji moja pomoc sprawia komuś radość, czerpię z tego ogromną satysfakcję. Wolontariusz to ktoś, kto potrafi poświęcić swój wolny czas i energię, niosąc pomoc innym. Ale przecież w taką pracę trzeba włożyć serce – a to już nie każdy potrafi. Ja wiem, że chcę pomagać, bo dzięki pomaganiu oddycham lżej – mówi Aneta.

Aneta wspólnie z kolegami i koleżankami z KBC ICT Services systematycznie pomaga Gminnemu Przedszkolu w Siennicy. Placówka ta od kilkunastu lat nie była remontowana, dzieci korzystały ze starych mebli i zniszczonych zabawek. Dlatego Aneta postanowiła się zaangażować. Wiosną tego roku zorganizowała wśród kolegów i koleżanek zbiórkę używanych zabawek. Potem zebrała grupę chętnych, którzy w ramach akcji „Przedszkole z marzeń” odnowili dwie przedszkolne sale i przystosowali je do potrzeb dzieci. Usunęli z sal stare meble, złożyli nowe. Zaaranżowali kąciki do rozwijania sprawności motorycznej i aktywności ruchowej. W sobotę 20 listopada br. podczas kolejnej akcji 24 wolontariuszy wyremontowało kolejne dwa pomieszczenia, które nabrały kolorów i cieszą oczy maluchów. Do działania Anecie udało się włączyć również rodziców przedszkolaków i pracowników przedszkola.

 – Pomalowaliśmy ściany, skręciliśmy nowe mebelki dla dzieci ufundowane dla przedszkola przez naszą korporacyjną Fundację WARTY i Kredyt Banku. Położyliśmy wielki, nowy dywan, który pomogła zakupić moja firma. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem – opisuje akcję Aneta.

W ciągu 2 lat Centrum Wolontariatu przyznało tytuł „Wolontariusza Miesiąca” 6 pracownikom Kredyt Banku i WARTY:

A to już wiesz?  OKO Business z oprocentowaniem 3,75% dla firm

1) czerwiec 2009 – Katarzyna Raciborska, Kredyt Bank, Białystok

2) październik 2009 – Danuta Kędzia, Makroregion Kujawsko-Pomorski TUiR WARTA w Gdyni

3) listopad 2009 – Anna Kowalska, filia Kredyt Banku w Konstantynowie Łódzkim

4) luty 2010 – Renata Klein, Kredyt Bank, Wałbrzych

5) sierpień 2010 – Zdzisław Orzoł, filia Kredyt Banku w Wieluniu

Tytuł ten Centrum Wolontariatu przyznaje raz w miesiącu wolontariuszom niosącym pomoc najbardziej potrzebującym, którzy w działaniach są wspierani przez swoje firmy. Więcej o wyróżnionych wolontariuszach na www.wolontariatpracowniczy.pl

Program Wolontariatu Pracowniczego „TAK od serca” to projekt społeczny Kredyt Banku i WARTY, realizowany od grudnia 2008 r. Pracownicy włączają się w akcje wolontariackie organizowane centralnie i lokalnie lub realizują własne pomysły na pomoc innym. Wolontariusze kierują pomoc głównie do potrzebujących dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pomagają też osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Firmy ułatwiły pracownikom takie zaangażowanie – każdy pracownik może przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działania wolontariackie.

Pracownikom przyznawane są też granty z Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”, która dofinansowuje lokalne projekty społeczne zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W tym roku wsparto 34 takie inicjatywy na łączną kwotę prawie 190 tys. zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy