Powstał pierwszy w Polsce klaster kancelarii prawnych

Freliszka i Karwowski Adwokacka Spółka Partnerska wraz z przedstawicielami czterech niezależnych Kancelarii powołuje do życia pierwszy tego typu polski klaster prawniczy. Będzie to oparta na umowie partnerskiej platforma współpracy firm prawniczych występująca pod wspólną nazwą WARSAW LEGAL NETWORK (WLN).

Klaster w pierwszej fazie będzie świadczył usługi prawne w Warszawie w czterech głównych obszarach specjalizacji:

1) reprezentacja procesowa w sprawach cywilnych, gospodarczych i administracyjnych oraz
2) obsługa prawna podmiotów gospodarczych w zakresie bieżącego funkcjonowania, z uwzględnieniem spraw pracowniczych i rejestracyjnych,
3) doradztwo prawne z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony własności intelektualnej,
4) doradztwo osobom fizycznym w sprawach cywilnych, w tym w zakresie nieruchomości, prawa pracy itp.

?Projekt powstał w związku z koniecznością konkurowania na rynku z dużymi, często międzynarodowymi kancelariami, które ze względu na rozbudowaną infrastrukturę i objęcie swoją działalnością wielu kierunków specjalizacji są w stanie świadczyć usługi prawne w sposób często bardziej kompleksowy, niż mniejsze podmioty.? – wyjaśnia Michał Karwowski.

Współpraca w ramach projektu WARSAW LEGAL NETWORK pozwoli na korzystanie z wzajemnych doświadczeń kancelarii o różnych specjalizacjach, wspólne występowanie wobec potencjalnych klientów i świadczenie na ich rzecz kompleksowych usług. Struktura klastra WLN będzie elastyczna – każda z firm zachowa niezależność i swobodę we własnych działaniach – a jednocześnie otwarta dla kolejnych profesjonalistów z branży usług prawnych.

?Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem współpracy z następnymi podmiotami nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach. Tego typu klastry sprawdzają się nawet w wymiarze międzynarodowym jak w przypadku Warwick Legal Network czy Legal Network International” – dodaje Krzysztof Freliszka.

WARSAW LEGAL NETWORK rozpoczyna działalność od stycznia 2010 r. Więcej informacji na temat idei samego projektu jak również oferty usług WLN można uzyskać w Kancelarii Freliszka i Karwowski, będącej moderatorem inicjatywy klastra.

Freliszka i Karwowski Adwokacka Spółka Partnerska z siedzibą w Warszawie powstała w lipcu 2009 r. Wiodące obszary specjalizacji adwokata Michała Karwowskiego to: prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, własność przemysłowa, ochrona dóbr osobistych, nieuczciwa konkurencja) oraz karnoprawna i cywilnoprawna ochrona obrotu gospodarczego, natomiast adwokat Krzysztof Freliszka specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego (cywilne, handlowe), szczególnie w zakresie stosunków wewnętrznych w spółkach kapitałowych.

W swojej kulturze pracy z klientami Spółka wzoruje się na najlepszych tradycjach praktyki adwokackiej, łącząc je z kompleksowym podejściem i nowoczesną skrupulatnością. Wśród klientów Spółki znajdują się podmioty gospodarcze, od międzynarodowych koncernów do średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, firm branży reklamowej czy doradczej. Więcej o Spółce można dowiedzieć się na www.twojakancelaria.pl

hastagi na stronie:

#krzysztof freliszka adwokat

Top