Mini WP coraz większa

Mini.wp.pl, wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne, poszerza swoją zawartość o kolejny serwis. Teraz pozwala internautom na korzystanie ? zawsze i wszędzie ? z informacji dostępnych w największej internetowej encyklopedii świata, Wikipedii, dostępnej pod adresem wikipedia.wp.pl.

We wrześniu 2009 roku, dzięki porozumieniu France Telecom (do FT w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska) i Fundacji Wikimedia powstał serwis wikipedia.wp.pl, oferujący jednoczesny dostęp do wybranych wiadomości i usług Wirtualnej Polski oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii. Połączenie informacji prezentowanych przez portal w najważniejszych grupach serwisów tematycznych (informacja, biznes, edukacja, rozrywka, itd.) z największą bazą encyklopedyczną we współczesnym Internecie sprawiło, że użytkownicy WP zyskali nowe możliwości poszerzania i uzupełniania swojej wiedzy.

Od teraz projekt wikipedia.wp.pl dostępny jest również w wersji przenośnej. Korzystać z niej można z dwóch poziomów ? strony głównej serwisu mini.wp.pl lub bezpośrednio przez adres m.wikipedia.wp.pl.

Internauci używający mobilnej wersji WP, przeglądający np. serwisy informacyjne, mogą ? podobnie jak w wersji ?standardowej? ? nie tylko otrzymywać wiadomości prezentowane w witrynach tematycznych Wirtualnej Polski, ale także hasła z internetowej encyklopedii. Z m.wikipedia.wp.pl korzystać można w dowolnym miejscu i czasie; wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Wersja mobilna portalu wzbogaciła się tym samym o kolejną, silną witrynę. Internauci w bardzo wygodny sposób korzystać mogą z bieżących wiadomości, rozrywki, sportu, poczty, porównywarki cen oraz, od teraz, z olbrzymiej bazy, jaką jest Wikipedia ? mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek. Staramy się zresztą regularnie wzbogacać kontent mini.wp.pl, zachowując równowagę między wiedzą a rozrywką. W marcu uruchomiliśmy wersję mobile rozrywkowego serwisu dla panów m.jegoego.pl, teraz ponownie stawiamy na rzeczową informację. Przy czym, co warto podkreślić, wszystkie wersje przenośne serwisów są lekkie i przystosowane do małych wyświetlaczy telefonów. Użytkownik z łatwością więc, niezależnie od modelu aparatu, nie tylko przeczyta artykuł, ale też przejrzy galerie zdjęć, sprawdzi maile, itd.

http://dlaprasy.wp.pl/pr/164294/mini-wp-coraz-wieksza

hastagi na stronie:

#konto oszczędnościowe wikipedia

Top