Wiadomości branżowe

Dzień Przedsiębiorczości w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski już po raz kolejny wziął udział w programie „Dzień przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 31 marca br. ING odwiedzili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,

ING Bank Śląski już po raz kolejny wziął udział w programie „Dzień przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 31 marca br. ING odwiedzili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zastanawiają się nad pracą w instytucji finansowej.

Celem programu „Dzień Przedsiębiorczości” jest pomoc w podjęciu decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie mieli możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w banku oraz zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie.  

Pracownicy naszego banku z całej Polski już po raz kolejny uczestniczą w „Dniu przedsiębiorczości”. Pierwszy raz zgłosiliśmy udział w 2006 roku. Wtedy gościliśmy niewielką grupę uczniów szkół ekonomicznych. Ten jeden dzień jest szczególny – pozwala uczniom poznać specyfikę pracy w banku na różnych stanowiskach. To cenne doświadczenie dla młodych ludzi stojących przed wyborem zawodu i przyszłej ścieżki zawodowej – powiedziała Joanna Warmuz z Wydziału PR i Komunikacji Wewnętrznej ING Banku Śląskiego.

„Dzień przedsiębiorczości” w ING Banku Śląskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich przygotowano blisko 100 stanowisk. Uczniowie sami wybrali stanowiska, które chcieliby w tym dniu odwiedzić. Pracownicy banku zapoznawali gości ze specyfiką pracy w danej jednostce oraz z zakresem wykonywanych obowiązków, a także udzielali informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje ten wyjątkowy dzień w celu przybliżenia młodym ludziom różnych zawodów. Dzień Przedsiębiorczości ma im pomóc w racjonalnym wyborze ścieżki zawodowej w dorosłym życiu. Projekt jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

A to już wiesz?  Nowe prace w kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy