Wiadomości branżowe

Świetlica internetowa ING dla dzieci z Tarnowa

Fundacja ING Dzieciom uruchomiła kolejną świetlicę internetową. Pomoc dydaktyczną w postaci dziesięciu stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do internetu otrzymała szkoła w Tarnowie. Ze świetlicy korzystać mogą wszyscy uczniowie

Fundacja ING Dzieciom uruchomiła kolejną świetlicę internetową. Pomoc dydaktyczną w postaci dziesięciu stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do internetu otrzymała szkoła w Tarnowie. Ze świetlicy korzystać mogą wszyscy uczniowie oraz jej absolwenci.

Nowa świetlica internetowa mieści się przy ul. Okrężnej 4a w budynku Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie. Fundacja przystosowała świetlicę do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenie wyposażono w sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem systemowym, antywirusowym i użytkowym.

Podopieczni świetlicy, oprócz surfowania po sieci, mogą także brać udział w innych ciekawych zajęciach. Świetlice, funkcjonując przy różnych stowarzyszeniach i ośrodkach, realizują w ciągu roku różne projekty edukacyjne i wolontarystyczne takie jak kursy czy warsztaty tematyczne. Opiekunowie starają się także pomagać dzieciom w nauce – w świetlicach obowiązuje zasada „najpierw nauka – potem zabawa”, dlatego przed uruchomieniem komputerów dzieci odrabiają zadania domowe. Przeprowadzane są również zajęcia i kursy związane z obsługą użytkowych programów komputerowych, jak również bezpieczeństwa w sieci. Świetlice otwarte są w takich godzinach, aby dzieci bez problemu mogły spędzać w nich czas wolny zaraz po zakończeniu zajęć w szkole.

Świetlice internetowe ING to jeden z programów realizowanych przez Fundację ING Dzieciom, która pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży i ułatwia ich start w życie zawodowe. Dzieci otrzymują nie tylko możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu, ale też pomoc w realizacji zadań szkolnych i pozaszkolnych. W ramach programu Fundacja pokrywa koszt remontu i wyposażenia pomieszczenia, w którym mieści się świetlica. W każdej świetlicy znajduje się od 7 do 14 komputerów. Świetlica w Tarnowie to dwudziesta piąta świetlica uruchomiona przez Fundację ING Dzieciom. Fundacja ING utworzyła już podobne miejsca w Katowicach, Pabianicach, Bielsko-Białej, Olkuszu, Opolu, Poznaniu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Piekarach Śląskich, Koszalinie, Łysołajach, Zawierciu, Wilamowie, Bledzewie, Bojszowach, Szczecinie, Zabrzu, Wiśle, Żeszczynce, Jelonkach, Warszawie i Mąchocicach Kapitulnych.

A to już wiesz?  Zabierz VISA Euro na ferie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy