Freliszka i Karwowski Adwokacka Spółka Partnerska wraz z przedstawicielami czterech niezależnych Kancelarii powołuje do życia pierwszy tego typu polski klaster prawniczy. Będzie to oparta na umowie partnerskiej platforma współpracy firm prawniczych występująca pod wspólną nazwą WARSAW LEGAL NETWORK (WLN).
Klaster w pierwszej fazie będzie świadczył usługi prawne w Warszawie w czterech głównych obszarach specjalizacji:
1) reprezentacja procesowa w sprawach cywilnych, gospodarczych i administracyjnych oraz
2) obsługa prawna podmiotów gospodarczych w zakresie bieżącego funkcjonowania, z uwzględnieniem spraw pracowniczych i rejestracyjnych,
3) doradztwo prawne z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony własności intelektualnej,
4) doradztwo osobom fizycznym w sprawach cywilnych, w tym w zakresie nieruchomości, prawa pracy itp.
?Projekt powstaÅ‚ w zwiÄ…zku z koniecznoÅ›ciÄ… konkurowania na rynku z dużymi, czÄ™sto miÄ™dzynarodowymi kancelariami, które ze wzglÄ™du na rozbudowanÄ… infrastrukturÄ™ i objÄ™cie swojÄ… dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… wielu kierunków specjalizacji sÄ… w stanie Å›wiadczyć usÅ‚ugi prawne w sposób czÄ™sto bardziej kompleksowy, niż mniejsze podmioty.? – wyjaÅ›nia MichaÅ‚ Karwowski.
Współpraca w ramach projektu WARSAW LEGAL NETWORK pozwoli na korzystanie z wzajemnych doÅ›wiadczeÅ„ kancelarii o różnych specjalizacjach, wspólne wystÄ™powanie wobec potencjalnych klientów i Å›wiadczenie na ich rzecz kompleksowych usÅ‚ug. Struktura klastra WLN bÄ™dzie elastyczna – każda z firm zachowa niezależność i swobodÄ™ we wÅ‚asnych dziaÅ‚aniach – a jednoczeÅ›nie otwarta dla kolejnych profesjonalistów z branży usÅ‚ug prawnych.
?JesteÅ›my zainteresowani nawiÄ…zaniem współpracy z nastÄ™pnymi podmiotami nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach. Tego typu klastry sprawdzajÄ… siÄ™ nawet w wymiarze miÄ™dzynarodowym jak w przypadku Warwick Legal Network czy Legal Network International” – dodaje Krzysztof Freliszka.
WARSAW LEGAL NETWORK rozpoczyna działalność od stycznia 2010 r. Więcej informacji na temat idei samego projektu jak również oferty usług WLN można uzyskać w Kancelarii Freliszka i Karwowski, będącej moderatorem inicjatywy klastra.
Freliszka i Karwowski Adwokacka Spółka Partnerska z siedzibą w Warszawie powstała w lipcu 2009 r. Wiodące obszary specjalizacji adwokata Michała Karwowskiego to: prawo własności intelektualnej (prawo autorskie, własność przemysłowa, ochrona dóbr osobistych, nieuczciwa konkurencja) oraz karnoprawna i cywilnoprawna ochrona obrotu gospodarczego, natomiast adwokat Krzysztof Freliszka specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego (cywilne, handlowe), szczególnie w zakresie stosunków wewnętrznych w spółkach kapitałowych.
W swojej kulturze pracy z klientami Spółka wzoruje się na najlepszych tradycjach praktyki adwokackiej, łącząc je z kompleksowym podejściem i nowoczesną skrupulatnością. Wśród klientów Spółki znajdują się podmioty gospodarcze, od międzynarodowych koncernów do średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych, firm branży reklamowej czy doradczej. Więcej o Spółce można dowiedzieć się na www.twojakancelaria.pl
hastagi na stronie:
#krzysztof freliszka adwokat